Hand Made RAW ENERGY

Dovolte, abych vám představil domácí energetickou tyčinku bez cukru. Je to plnohodnotná náhrada např.odpolední svačinky. Je vhodná i do redukce. Říkáté si, jak došlo k tomu, proč vůbec vznikla? Je to jednoduché. Ikdyž není problém takovou tyčkinku koupit, a taky si ji občas koupíme, už se většinou vracíme k naši, skvělé rumovo-kokosové verzi.

Dlouhou dobu jsem zvažoval, jestli je vůbec možné v domácích podmínkách takovou tyčinku vyrobit. Úplnou náhodou, při návštěvě majitele zdravé výživy Via Naturae v Novém Jičíně, jsem se zmínil, že bych rád něco takového vyrobil. Pan Knopp velmi ochotně vstal od stolu, vešel mezi regály úžasného zboží a donesl mi takový podivný balíček, hnědé barvy. Říká "Toto je datlová pasta a dají se z ní vyrobit domácí tyčinky." Neváhal jsem ani chvíli a už jsem uvažoval, jak na to. Zda to nebude lepkavé, co do ni dát, jak budou vypadat nutriční hodnoty a měl jsem delší dobu v hlavě mnoho otázek. Stále jsem uvažoval co a jak.

Tyčinky, co koupíte v obchodě, jsou složeny jen z tří ingredincí. To je bomba! A já uvažoval podobnou cestou. Nakonec jsem vešel do kuchyně a začal zkoušet. Ne všechno hned na poprvé vyšlo. Ale nakonec, vypadá že ano.

Tyčinka je složena z několika skvělých ingrediencí. A to datle, rýžový protein (nebo pšeničný - Seitan), kokos, kakao, jablečná vláknina, konopné semínko a rumová příchuť. Každá ingredience má své místo. A to proto, aby se tyčinka dala zpracovat ručně, nelepila se a byla pružná. Z uvedeného množství surovin vyrobíte 12 ks tyčinek o váze 60 g. Jedna tyčinka tak vyjde na cca na 8 Kč. Jsou bezvadné z několia důvodů. Skvěle chutnají a jsou i cenově příznivé.

Jdeme tedy na postup. Nachystejme si tyto suroviny:

Datle 500 g
Rýžový protein 110 g
Jablečná vláknina 15 g
Kakao 30 g
Kokos 30 g
Konopné semínko 35 g
Rumové aroma 18 g

Do mísy vložíme datle, rýžový protein, jablečnou vlákninu, kakao a rumové aroma. Těchto pět surovin ručně hněteme. Zpočátku to vypadá, že ingredience nespojí, ale nemějte obavy, asi po 10 minutách dojde ke spojení. Těsto je vláčné a  nerozpadá se. Výsledek rozdělíme přesně na 12 stejných kuliček. Na silikonovou podložku pak nasypeme trošku konopného semínka a kuličku začneme válet. Semínko se začně lepit na povrch. Válením pak vznikne váleček, olepený konopným  semínkem. Každá z tyčinek má ve výsledku 60 g.  Aby se nám dobře skladovala, zabalíme ji celofánu a dáme do ledničky.

Trvanlivost není bohužel dlouhá. Protože si na ně všichni zvykli, dávám jim max. dva týdny :)

Ve výsledku si myslím, že by šlo nahradit několik surovin, jinými. A to kokos a rumové aroma. Šlo by je nahradit mletými ořechy a jinou příchutí.

 

DOBROU CHUŤ PŘEJE LUKÁŠ....Telefon: +420 603 313 957
Čeština
CZK
Hodnocení obchodu na Zboží.cz