Letní nápoj bez kalorií

Léto je období, kdy si rádi dopřejeme nějaký chutný nápoj. Hlavně v období, kdy je venku horko a teploty atakují třicítku. Někdo si zajde na pivo, někdo kupuje minerální vody. Ti, kteří vědí, že ty to nápoje nejsou nikterak zdravé, pijou většinou čistou vodu. Někdy si ji ochutí letním ovocem, nebo džusem. 

Jak to ale vymyslet, pokud hledáte nápoj, který by měl příchuť, byl příjemně sladký a i přes to měl nula kalorií? Aniž by se to zdálo, je to velmi jednoduché. Říkáte si, co to je? Na tyto otázky známe jednoduchou odpověď. Jednen z dodavatelů mě přivedl na myšlenku a poradil, jak na to. K výrobě takového nápoje je zapotřebí jen několik jednoduchých ingrediencí. A při tom můžete vyrobit několik příchutí. Všechny jsou velmi příjemné.

Co tedy potřebujeme pro jeho výrobu:

- nádobu na vodu
- chlazenou vodu (vodu s ledem)
- vitamín-C (ze zkušenosti nenahrazujte citronem, není to ono)
- tekuté Stéviové kapky s příchutí

Příprava:

Do připravené nádoby nalijem cca 1,5l vody. Dáme do ní 6 kostek ledu. Do vody nasypeme malou lžičku (ne vrchovatou, naopak..spíše menší. cca 2g) 100% Vitamínu-C. Ten dobře rozmícháme. Nakonec do vody nakapeme cca 20-40 kapek tekuté Stévie s příchutí a opět zamícháme. Nápoj je hotov a lze ho podávat.

To je celé. Letní nápoj je možné vyrobit v mnoha příchutích. Naše děti mají nejoblíbenější malinovou a jahodovou. Nápoj je velmi osvěžující a navíc ještě zdravý. Díky obsahu Vitamínu-C je potřeba dávat pozor na doporušené denní dávky vitamínu. Proto ho nejde vypít litry denně. I tak je to velmi chutný, osvěžující a přitom nekalorický nápoj. 

Ingrediencí se dává jen velmi malé množství, proto vám vydrží velmi dlouho. Cena nápoje tak vyjde jen na pár korun.

Léto je stále v plném proudu. A my vám přejeme dobrou chuť :)

 

Ingredience, které koupíte na našem e-shopu:

Vitamín-C

Stéviové kapky s příchutíTelefon: +420 603 313 957
Čeština
CZK
Hodnocení obchodu na Zboží.cz